„BEZPIECZNE WAKACJE” – SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

„BEZPIECZNE WAKACJE” – SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

W poniedziałek 19. czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu pana Przemysława Drozdka ratownika medycznego ze Szpitala Powiatowego w Radomsku, który w tym roku sprawił dzieciom ogromną niespodziankę i przyjechał karetką pogotowia. Dzieci miały okaz mogły zobaczyć wnętrze karetki . Oglądały sprzęt niezbędny do ratowania poszkodowanym życia. Wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Przypomniały sobie numery telefonów ratunkowych i dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką. Pan Przemek pokazał w jaki sposób pomóc osobie, która zemdlała oraz jak wykonuje się sztuczne oddychanie i jak wyglądają oddechy ratownicze. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem naśladowały czynności pokazywane przez ratownika dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Na koniec nasz gość przypomniał, żeby dzieci właściwie przewożone były samochodem( tzn. zawsze w foteliku i w mocno zapiętych pasach) i o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie kąpieli wodnych i słonecznych na wakacjach.
Dzięki takiej lekcji dzieci poprzez zabawę nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Opracowanie:
Anna Soboń