„BIEDRONKI” W APTECE

„BIEDRONKI” W APTECE

W ramach działań przedszkola z zakresu „Bezpieczny przedszkolak”, grupa Biedronek odbyła w dniu 06.04.2016 r. wycieczkę do apteki państwa Agnieszki i Kamila Kuder. Dzieci wcześniej, w czasie zajęć poznały rolę i zadania farmaceuty. Wiedziały także jak się zachować w takim miejscu jak apteka.

Pan Kamil – tata Majeczki – pokazał dzieciom różne tajniki pracy dotyczącej przygotowywania lekarstw. Dzieci oglądały probówki, moździerze, wagi apteczne, stare flakony – buteleczki po różnych specyfikach.

     DSCF5933           DSCF5934

Wysłuchały także opowiadania „Tableteczki” z serii „Bezpieczny świat Przedszkolaka”, dzięki któremu mogły poznać i zrozumieć zagrożenia płynące z samodzielnego spożywania lekarstw, bądź przyjmowania jakichś cukierków – tabletek – od osób nieznajomych. Dowiedziały się, że lekarstwa leczą, ale tylko te zapisane przez lekarza i podane dziecku przez rodzica.

DSCF5935 DSCF5936 DSCF5937

Spotkanie w aptece na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci. Dziękujemy Państwu Kuder za przyjęcie nas w aptece.

Barbara Kabzińska