„Cała Polska czyta dzieciom” w „SŁONECZKACH”

„Cała Polska czyta dzieciom” w „SŁONECZKACH”

DSC_0591       DSC_0590

Nasze Przedszkole włączyło się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest zachęcanie rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom.
Dnia 22 września grupa Słoneczek zaprosiła mamę Oli i Kasi, która przeczytała dzieciom bajkę „Kopciuszek” i ciekawostki o zwierzątkach żyjących w lesie.
Przeprowadziła z dziećmi kilka zabaw ruchowych. Czas upłynął w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.
Czytanie to doskonała forma kontaktu z dzieckiem, znakomity sposób zaspokajania jego potrzeb emocjonalnych. Dziecko słucha wówczas głosu zaangażowanego w czytanie rodzica lub nauczyciela, może obserwować jego mimikę i gesty. Jest to świetny czas do wspólnej zabawy i śmiechu, ale też do prowadzenia rozmów. Często dzieci zadają pytania, aby upewnić się, czy dobrze zrozumiały treść książki, poznać znaczenie słów lub mają skojarzenia z poruszanymi tematami.

Monika Kępa
Katarzyna Zasada