CZYTAMY DZIECIOM

Człowiek nie rodzi się czytelnikiem. Trzeba obudzić w dzieciach zapał do książek. Istnieje niezawodny
i sprawdzony sposób, by czytanie uczynić atrakcyjnym dla dziecka. Jest nim- głośne czytanie.
W ramach akcji „Czytamy dzieciom” do naszego przedszkola zaproszono harcmistrza Grzegorza Ciepielewskiego, który przeczytał starszakom  bajkę ekologiczną „Plastikowa księżniczka”.
Dbając  o to, aby czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, pan Grzegorz,  uatrakcyjnił je zabawami badawczymi. Dzieci przypomniały sobie o właściwym segregowaniu śmieci, wzbogaciły swój słownik,  poznały zastosowanie plastiku oraz sposoby na jego powtórne wykorzystanie.
W bardzo ciekawy  i atrakcyjny sposób zostały wprowadzone w tajniki wiedzy ekologicznej.

Katarzyna Zasada

Mirosława Tomczuk

Na zdjęciu widać grupę dzieci siedzących na dywanie. Przed dziećmi siedzi harcmistrz i czyta bajkę. W tle widoczna dekoracja.