Dokarmiamy zwierzęta zimą w mieście

Dzieci wiedzą, że zwierzęta posiadają zdolność odczuwania, dlatego przejawiają w stosunku do nich życzliwość i troszczą się o nie. Szczególnie ważne jest to zimą, kiedy dzikim zwierzętom trudno znaleźć pożywienie. Przedszkolaki z PP nr 9 postanowiły więc aktywnie działać. W dniu 16.02.2023r. pięciolatki z grup: Słoneczka, Motylki i Skrzaty wraz ze swoimi paniami wyruszyły do Parku Świętojańskiego, by spotkać się z panią leśnik, która w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o życiu ptaków. Potem dzieci wysypały różnego rodzaju ziarna: pszenicy, słonecznika, kukurydzy i mogły obserwować dzikie kaczki, gołębie, wrony podczas jedzenia. To była dla przedszkolaków wspaniała nagroda za ich wrażliwość w stosunku do przyrody.

mgr Zofia Polityło

mgr Renata Dybka

mgr Beata Kowalska

Dzieci stoją w parku z panią leśnik.

Pięciolatki przyglądają się kaczkom na brzegu rzeki.

Przedszkolaki wysypują ziarno dla ptaków.

Dzieci obserwują ptaki w parku.