DYNIOWY DZIEŃ W JAGÓDKACH

W naszej grupie obchodziliśmy to święto ubrani m.in.na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Naszą imprezkę rozpoczęliśmy tańcem z dynią. Bawiąc się dyniami, dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i że można z niej przygotować wiele potraw.
Odbyły się także dyniowe zabawy matematyczne-  klasyfikowanie dyń według kształtu, koloru; szeregowanie od największej do najmniejszej dyni, przeliczanie dyń.
Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez dynie, slalom.
Dzieci z zapałem zabrały się również do odkrywania „dyniowego wnętrza”. Zrobiły dynię z papieru oraz ketchup dyniowy. Wszyscy byliśmy zachwyceni imprezką dyniową.
Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy, co widać na zdjęciach.