DZIEŃ CHŁOPAKA I DZIEWCZYNEK W „MUMINKACH”

DZIEŃ CHŁOPAKA I DZIEWCZYNEK W „MUMINKACH”

Dzień Chłopaka to święto, które wypada 30 września. Z tej okazji dziewczynki w przedszkolu wręczyły chłopcom upominki. Najczęściej świętowany jest ten dzień przez dzieciaków i nastolatki, ale przyjęło się, by składać też życzenia panom. Bo kim jest chłopak? To zarówno 4 jak i 50-latek, który ma w sobie młodego ducha.

Dzień Dziewczyn, inaczej Międzynarodowy Dzień Dziewczynek lub Międzynarodowy Dzień Dziewcząt to święto, które corocznie obchodzone jest 11 października. Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jego celem jest przybliżenie społeczeństwu szczególnych wyzwań, przed jakimi stoją dziewczęta na całym świecie. Chłopcy z naszej grupy uczcili to święto drobnymi upominkami dla koleżanek.

Opracowanie:
Danuta Choróbska
Barbara Szewczyk
Magdalena Depta