Dzień Dentysty w grupie Pszczółek

5 marca obchodzony jest Dzień Dentysty. Dlatego dzieci z grupy Pszczółek w czwartek poznały zawód dentysty i dowiedziały się jak dbać o zęby aby były zdrowe. Na zajęciach doskonaliły swoje umiejętności matematyczne wykonując działania dodawania i odejmowania, a na zajęciach plastycznych wykonały ząbki z bibuły oraz z popcornu.

Dzieci prezentują pracę plastyczną pt „chory ząbek”. Dzieci wylepiają Ząbek popcornem. Dzieci wyklejają Ząbek białą bibułą. Dzieci liczą kropki na paście do zębów i łączą je z odpowiednim kubeczkiem. Dzieci wykonują działania dodawania i odejmowania na akcesoriach do mycia zębów. Pani prezentuje dzieciom strój dentysty. Pani pokazuje dzieciom jak prawidłowo myć zęby aby były zdrowe.

Katarzyna Król-Mucharska

Magdalena Słomka