Dzień Dyni w grupie Pszczółek

Znacie dynię nasi mili
Nikt jej przecież nie pomyli
To warzywo dobrze znane
Przez dzieciaki uwielbiane
Dynia duże ma rozmiary
Jeden” włosek” nie do pary
Pomarańczowego jest koloru
Od poranka do wieczoru
Kształty dynia różne ma
Wie to każdy kto ją zna 😉

28 listopada  przedszkolaki z grupy Pszczółki obchodziły „Dzień Dyni”,który pozwolił  poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił  wiedzę na ich temat. Dzieci wzieły udział w licznych zabawach z udziałem Dyni: slalom dyniowy, dyniowe zawody a także dyniowe tańce. Na koniec wykonały piękne prace plastyczne.

Przedszkolaki siedzą na dywanie w kole. W środku koła jest duża pomarańczowa Dynia. Sprawdzają jej skórę poprzez dotyk.

Dzieci stoja przy stoliku, na środku stolika leży przepołowiona Dynia. Dzieci oglądają jej wnętrze.

Przedszkolaki stoja w dwóch rzędach na dywanie. Podają sobie nad głową małą Dynie.

Przedszkolaki ustawieni są w pociąg. Na głowach mają opaski z Dynią samodzielnie zrobione  Tańczą do piosenki „Maszynista Zuch”.

Dzieci stoja na dywnie i tańcza do piosenki „Głowa, ramiona, kolana, pięty”.

Dzieci siedzą na dywanie z nauczycielem. Nauczyciel ma przed sobą dużą Dynie a w ręku trzyma kartkę z Budową dyni. Dzieci słuchają informacji na temat Dyni.

Grupa Pszczółek wraz z nauczycielami siedzi, a z nimi stoją stoły na których leżą wszelkiego rodzaju Dynie. Wszyscy usmiechaja sie do zdjecia.

Przedszkolaki stoją przy stoliku, na którym leżą różnorodne dynie te jadalnie i niejadalne. Każdy z nich dotyka i obserwuje Dynie.

Dzieci siedzą przy stolikach przed nimi leży wydrukowana sylwetka Dyni oraz miseczka z farbą. Każdy przedszkolak za pomocą paluszka maluje Dynię.