„Dzień Europy” w grupach młodszych

„Dzień Europy” w grupach młodszych

W dniu 9 maja 2023r. przedszkolaki w grupach młodszych obchodziły Dzień Europy. Dzieci poznały niektóre kraje Europy poprzez grę dramową „Podróż samolotem”. Dowiedziały się, co to jest Unia Europejska, poznały jej symbole: flagę i hymn. Obejrzały film o Unii Europejskiej. Przedstawiciele grup wzięli udział w Konkursie o Unii Europejskiej, za który grupy otrzymały dyplomy. Przedszkolaki nauczyły się, na czym polega współpraca w Unii Europejskiej. Każda z grup przygotowała na ten dzień plakat wybranego państwa, należącego do Unii Europejskiej.

mgr Zofia Polityło

Dzieci naśladują lot samolotem.

 

Nauczycielka stoi na tle dekoracji i wskazuje plakat o Francji.

 

Przedszkolaki oglądają filmik o Unii Europejskiej.

 

Nauczycielka wręcza dzieciom dyplomy.