DZIEŃ MATEMATYKI

Dnia 14 marca 2024 r. w Publicznym Przedszkolu nr 9 im. Jasia i Małgosi  obchodziliśmy Dzień Matematyki.

W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku.

Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką, czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykły, cenny, naturalny potencjał. Metody wykorzystywane podczas codziennych zajęć oraz cotygodniowych spotkaniach koła matematycznego „Matematyka na wesoło” aktywizują dzieci, zachęcają do wspólnych poszukiwań, podejmowania wyzwań, pokonywania trudności, działania, generowania pomysłów.

Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku, z okazji Dnia Matematyki przygotowałam dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zajęcia. Celem takich zajęć jest wpływ na intelektualny rozwój, dzięki czemu dzieci lepiej poznają i rozumieją otaczający świat.

Przedszkolaki brały udział w zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych. Dzieci m. in. doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały figury geometryczne i tworzyły z nich niepowtarzalne obrazy. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie grupy poradziły sobie wspaniale!

mgr Jolanta Jaguścik