Dzień Naleśnika w grupie Słoneczka

Dzień Naleśnika w grupie Słoneczka

W dniu 2.02.2023r. w grupie Słoneczka odbył się Dzień Naleśnika. Poprzez zabawę dydaktyczną „Pieczemy naleśniki” dzieci poznały produkty i przybory potrzebne do zrobienia naleśników. Nauczycielka przypomniała dzieciom o zachowaniu bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń elektrycznych, np. kuchenki. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach ruchowych „Zawijane naleśniki” oraz „Zawijanie naleśników”. Wykonały też w parach prace plastyczne pt. „Naleśnik z kolorowego papieru”, w którym były różne dodatki: owoce i biały serek.

mgr Zofia Polityło

 

Zabawa „Zawijanie naleśników”. Dwójka dzieci turla trzecie po dywanie.

 

Dzieci siedzą na dywanie. Przed nimi leżą ilustracje produktów spożywczych oraz zabawkowe przybory, potrzebne do zrobienia naleśników.

 

Zabawa „Zawijane naleśniki”. Dzieci turlają się po dywanie.

 

Dzieci stoją przy stoliku, na którym znajdują się ich prace plastyczne pt. „Naleśnik z kolorowego papieru”.