DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W „SŁONECZKACH” I „SKRZATACH”

W dniu 20-go września przedszkolaki obchodzą swoje święto, tak też było i w tym roku, więc od rana panie czekały na nich z życzeniami. Z tej okazji dzieci z grupy „Słoneczka” i „Skrzaty” wybrały się do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, gdzie mogły obejrzeć bajkę pt. „Urodziny Baby Jagi” w wykonaniu Teatru Piccolo z Łodzi. Przedszkolaków powitał Pan Dyrektor Miejskiego Domu Kultury – Krzysztof Zygma, który złożył dzieciom życzenia i wspomniał swoje czasy przedszkolne. Potem pojawiły się na scenie bajkowe postacie, które dzieci oglądały z wielkim zaciekawieniem, bo Babusia Jagusia się odchudzała i żadnego dziecka zjadać nie chciała, a w loczkach i kwiatach na głowie ładnie wyglądała, gdy z Czerwonym Kapturkiem rozmawiała. Najmłodszym widzom taka bajka bardzo się podobała. W czasie spektaklu dzieci mogły uczestniczyć w tanecznych zabawach ruchowych oraz bajkowych konkursach.
W drodze do Miejskiego Domu Kultury i z powrotem do przedszkola była natomiast sposobność, by przećwiczyć w ruchu drogowym zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, bo przecież każdy Przedszkolak je zna i to potrafi.

mgr Zofia Polityło
mgr Beata Kowalska


Dzieci siedzą w fotelach na widowni w Miejskim Domu Kultury. Przodem do nich stoi Pan Dyrektor MDK w Radomsku. Na pierwszym planie widać przedszkolaków z grupy „Słoneczka”.


Na zdjęciu widać grupę Skrzatów przed budynkiem MDKu w Dniu Przedszkolaka.


Przedstawienie „Urodziny Baby Jagi”. Na scenie Baba Jaga w czarnej , długiej sukience z długim nosem i chustką na głowie. Po lewej stronie Baby Jagi stoi Czerwony Kapturek w krótkiej , czerwonej spódniczce, w czerwonym kapeluszu na głowie i w czerwonych rajstopach. W tle chatka Baby Jagi, płot i drzewa