DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W PRZEDSZKOLU NR 9 IM „ JASIA I MAŁGOSI” W RADOMSKU

Dzień Przedszkolaka to niewątpliwie jeden z tych dni w kalendarzu, na który dzieci czekają przez cały rok.
To radosne święto zostało ustanowione na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, dlatego warto właśnie dzisiaj przypomnieć sobie i zatrzymać się na chwile przy tak ważnym temacie jakim są prawa dziecka.
W Publicznym Przedszkolu nr 9 im „Jasia i Małgosi” w Radomsku przedszkolaki świętowały swój dzień od samego rana nie tylko indywidualnie w grupach, ale także podczas wspólnego oglądania przedstawienia teatralnego pt. „ Urodziny Baby Jagi” w wykonaniu aktorów Teatru Pinokio w Miejskim Domu Kultury.
Po powrocie z MDK dzieci uczestniczyły w swoich grupach w różnego rodzaju konkursach i muzyczno – ruchowych zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej czy też kolorowych balonów. W trakcie zaplanowanych przez nauczycielki zajęć przedszkolaki znakomicie się bawiły.
Dzień Przedszkolaka dostarczył naszym wychowankom wielu pozytywnych wrażeń.
W każdej sali rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar dzieci. Wszyscy z ogromną radością uczestniczyli w zabawach, a na zakończenie dnia otrzymały pamiątkowy dyplom oraz order przedszkolaka.

Na zdjęciu dyrektor MDk – Krzysztof Zygma składa życzenia dzieciom siedzącym na widowni.

Na scenie aktorzy – Czerwony Kapturek w czerwonej sukience i w kowbojskim kapeluszu oraz Baba Jaga z długim nosem w czarnej, długiej sukience.

Opracowały:
M.Tomczuk