Dzień Świadomości Autyzmu w grupie „Kotki”

W dniu 03.04 dzieci z grupy „Kotków” brały udział w obchodach Dnia Świadomości Autyzmu. Pierwszą część  tego dnia wraz z innymi grupami spędziły oglądając prezentację multimedialną oraz  bajkę „Jaś i niebieskie motyle”. Następnie, już w grupie  zapoznały się z  przygotowanym dla nich materiałem, prowadziły przy tym ożywioną dyskusję i zadawały mnóstwo pytań. „Kotki” w sposób niezwykle  dojrzały rozmawiały o autyzmie i z ogromną świadomością mówiły o tym „Jak być dobrym kolegą dla dziecka z autyzmem”. Te niezwykle poważne tematy dzieci zakończyły wykonaniem prac plastycznych, indywidualnie i w małych zespołach. Chłopcy  wybrali wstążkę, a dziewczynki serce złożone z wielu elementów puzzli, wszyscy wykonali swoje prace bardzo starannie, w trosce o każdy szczegół.

grupa dzieci ubranych na niebiesko, trzymają w rękach niebieskie balony

grupa dzieci siedzących w kole, zapoznaje się z symbolami autyzmu

Dzieci siedzące przy stolikach i kolorujące symbole autyzmu

Dzieci kolorujące symbol autyzmu