DZIEŃ SZEWCA PROGRAM PROORIENTACJI ZAWODOWEJ

W dniu 25 marca w związku Programem Proorientacji Zawodowej  w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Szewca. Zawód szewca należy do zawodów wymierających, gdyż coraz mniej osób kształci się w tym kierunku, dlatego też dla przedszkolaków były to bardzo interesujące zajęcia.

Na początku dzieci odgadując zagadkę literową odczytały powstały wyraz „SZEWC”. Następnie zapoznały się z narzędziami używanymi przez szewca i poznały etapy tworzenia butów. Przedszkolaki miały możliwość sprawdzenia jak wytrzymała jest szewska dratwa oraz jak twarde i mocne są zarówno prawidła jak i kopyto szewskie.

Następnie przedszkolaki obejrzały film przedstawiający pracę szewca ortopedycznego i poznały proces ręcznego tworzenia obuwia.

Na koniec dzieci już w swoich grupach uczestniczyły w zabawach logopedycznych oraz ćwiczeniach aparatu mowy, literując i głoskując nazwy obuwia. Ponadto przedszkolaki wykonały pracę plastyczną  i rozwiązywały zagadki słowne.

Przybliżenie zawodu szewca pozwoliło dzieciom na poznanie nowego słownictwa oraz uświadomienie sobie jak wiele trudu potrzeba by powstały wygodne buty.

Zdjęcie przedstawia napis „SZEWC” utworzony z pojedynczych  liter.Zdjęcie przedstawia grupę dzieci siedzących na dywanie i oglądających prezentację multimedialną.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci siedzących na dywanie i oglądających narzędzia szewskie.