Dzień Wody

Przedszkolaki dziś rozmawiały o wodzie. Szereg zabaw i różnorodnych aktywności pomogły dzieciom lepiej poznać znaczenie wody w przyrodzie. Na mapie wskazywały oceany, morza, jeziora oraz miejsca, w których panuje susza i brak jest wody pitnej. Wykonały plakat, który będzie o tym przypominał. Odkrywały właściwości wody poprzez różnorodne doświadczenia i eksperymenty.  Poznały także obieg wody w przyrodzie. Dzisiejsze zajęcia miały za zadanie pomóc dzieciom w zrozumieniu, jak ważne jest oszczędzanie wody oraz jak woda wpływa na nasze życie.

Grupa dzieci siedzi przy stoliku i wykonuje pracę plastyczną. Dziewczynki ubrane w na niebiesko wyklejają bibułą kroplę wody.Grupa dzieci siedzi przy stoliku i maluje farbami duże krople wody.Dzieci ubrane na niebiesko prezentują wykonaną pracę plastyczną.Grupa dzieci prezentuje wykonaną pracę plastyczną o wodzie.Dzieci siedzą na dywanie. Obserwują wykonywane doświadczenie.Dwoje dzieci stoi przy stoliczku i wykonuje doświadczenie z wędrującą wodą.Chłopiec stoi przy stoliczku i wykonuje doświadczenie z kolorową wodąDziewczynka wykonuje doświadczenie z wodąChłopiec wykonuje doświadczenie z wodąPrace plastyczne wykonane przez dzieci na temat wody.