DZIEŃ ZIEMI W STARSZAKACH

DZIEŃ ZIEMI W STARSZAKACH

Światowy Dzień Ziemi  lub  Międzynarodowy Dzień Ziemi  obejmuje akcje prowadzone corocznie, których cele jest promowanie  postaw proekologicznych w społeczeństwie. To największe święto ekologiczne, w naszym przedszkolu obchodziliśmy 26 kwietnia.

Spotkanie grup starszych odbyło się w celu:  kształtowania postaw proekologicznych, rozwijanie troski o jakość życia na Ziemi, wykorzystywanie zdobytych wiadomości  na temat czystości powietrza, zintegrowanie grup przedszkolnych, a przede wszystkim dostarczenie okazji do dobrej zabawy. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać zdobytą wiedzę podczas zabaw i konkursów. Dzieci obejrzały bajkę ekologiczną, z której dowiedziały się jak oszczędzać wodę, energię, oraz co to jest recykling.

Krystyna Foksowicz , Anna Soboń