Hokus pokus, czary mary….

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne Andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Aby przybliżyć dzieciom owe tradycje 30 listopada w grupie Kotki odbyły się Andrzejki, na które zostali zaproszeni również rodzice. Wprowadzeniem w magiczną atmosferę było zapalenie lampionów oraz opowieść o zwyczajach i tradycjach andrzejkowych. Następnie za pomocą różnych rekwizytów, magicznych cyfr, kolorów, gwiazd, wosku przepowiedziana została przyszłość. Rodzicom zostały wręczone ciasteczka z wróżbą. Słodki poczęstunek, zabawa przy muzyce, fotobudka, wspólne tańce były dopełnieniem uroczystości. Rodzice wspólnie z dziećmi wykonali zadanie z instrukcją z planu daltońskiego – czarownicę andrzejkową.

Rodzice wykonują razem z dziećmi portret czarownicyDwie dziewczynki przebrane w kapelusze czarnoksiężnika.

 

 

 

 

 

 

Wróżby i przepowiednie przyniosły wiele radości, uśmiechu oraz wspaniałą zabawę. Wszystkim Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego magicznego spotkania.

Dziewczynka z mamą przy stoliku.Grupa dzieci przebrana w stroje andrzejkowe siedzi w kole na dywanie.

Zdjęcie przedstawia grupę przedszkolaków na spotkaniu andrzejkowym

Katarzyna Stefańczyk
Katarzyna Zasada
Joanna Molińska