„JAGÓDKI” DBAJĄ O SWOJE ZDROWIE

„JAGÓDKI” DBAJĄ O SWOJE ZDROWIE

 

 

Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Tym razem było to zrobienie przez dzieci z grupy 3 l „Jagódki” soku owocowego. Rodzice zaopatrzyli dzieci w różne owoce tj. kiwi, jabłka, śliwki, brzoskwinie, winogrono, gruszki. Jednak zanim dzieci przystąpiły do pracy, zapoznały się z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką , jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim „Jagódkom” bardzo on smakował.

W najbliższych dniach upieczemy również szarlotkę…

Soki owocowe i warzywne stają się w przedszkolach coraz bardziej popularne i to nie tylko ze względu na swoje walory odżywcze i smakowe, lecz także ze względu na swoje właściwości lecznicze, profilaktyczne i odmładzające.
Beata Wolska
Olga Kowalska