„JAGÓDKI” W MINI ZOO

„JAGÓDKI” W MINI ZOO

 

 

01.10.2015 r. udały się wraz z wychowawczyniami Katarzyną Zasadą, Beatą Wolską oraz Panią Fredzią autokarem na Malutkie.
W asyście przewodnika dzieci zwiedzały: stajnię, siodlarnię, mini zoo. „Jagódki” dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat zwierząt (żywienia, hodowli, ras, maści itp.). Największą radość sprawiły dzieciom owce i barany które niesamowicie oswojone, oczekiwały na głaskanie i czułości ze strony zwiedzających. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Następnym punktem wycieczki było ognisko z kiełbaską, którą dzieci spałaszowały w „mgnieniu oka”. Zakończeniem wycieczki były zabawy na placu zabaw ( zjeżdżalnie, huśtawki itp.).

                    DSC_0373                   DSC_0396                  DSC_0399

 

                     DSC_0406             DSC_0414

                     DSC_0420             DSC_0421
Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody i samodzielności. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami.

Beata Wolska
Katarzyna Zasada