„JESIENNE LICZENIE Z KRASNALEM RADUSIEM” – ZAJĘCIE OTWARTE W „BIEDRONKACH”

„JESIENNE LICZENIE Z KRASNALEM RADUSIEM” – ZAJĘCIE OTWARTE W „BIEDRONKACH”

                        DSC05426            DSC05427

W dniu 10 listapada 2015r. w grupie 5A odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców „Jesienne liczenie z krasnalem Radusiem” – rozwijanie kompetencji matematycznych w oparciu o wiersz „Domy” i grę planszową wg. E. Gruszczyk – Kolczyńskiej.
Rodzice Biedronek licznie uczestniczący w zajęciu mogli obserwować swoje pociechy w niełatwej sztuce zmagania się z dziecięcym liczeniem. Dzieci chętnie prezentowały zdobyte wcześniej wiadomości na temat domów ludzi i zwierząt, porównywały wielkości zbiorów poprzez przeliczanie oraz łączenie w pary elementów z każdego zbioru, przeliczały w dostępnym zakresie materiał przyrodniczy i liczmany, próbowały swych sił w dodawaniu i odejmowaniu oraz rozwiązywaniu prostych zadań tekstowych. Dzieci z radością uczestniczyły w przygotowanej przez nauczyciela grze planszowej „Winda”. Rodzice na koniec zajęcia otrzymali od nauczyciela wskazówki metodyczne dotyczące edukacji matematycznej przedszkolaka.

Barbara Kabzińska