„Kobietki „świętują….

 

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia  oraz tulipany.

Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, i wręczyli piękne laurki i niespodzianki. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi w porządkowaniu sali po zabawie. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

Aby uatrakcyjnić ten szczególny dzień, mama Korneli przygotowała dla dzieci super warsztaty z robienia Sushi. Dzieci, zanim przystąpiły do zajęć obejrzały prezentację multimedialną ” Skąd pochodzi susi”. Poznały charakterystyczne przyprawy dla kuchni japońskiej oraz je popróbowały. Po zakończonym pokazie powstawania potrawy japońskiej, dzieci przystąpiły do samodzielnego jej wykonania.

Zajęcia były bardzo atrakcyjne i przybliżyły dzieciom inną kulturę oraz kuchnie świata.

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.