Kółko plastyczne „Mali artyści”

Edukacja plastyczna stanowi jeden z czynników wpływających na wszechstronny rozwój dziecka. Mowa tu przede wszystkim o zakresie małej motoryki, integracji sensorycznej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także o uwadze, wyobraźni i kreatywności. Zajęcia plastyczne mają również aspekt poznawczy, wychowawczy oraz walor terapeutyczny.
Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu i trwają 60 minut. Są przeznaczone dla dzieci 5-letnich.
Na zajęciach plastycznych dzieci malują, lepią, wycinają i poznają różne techniki plastyczne.

Oto nasze wspólne zabawy z plastyką z ostatnich 3 miesięcy.

Dzieci wyklejają obrazek z koła.Dzieci robią pracę plastyczną przy użyciu jesiennych liści.Dzieci robią Mikołaja z papieru.Dzieci wykonują pracę plastyczną.Dzieci malują farbami.Dzieci wylepiają kontur drzewa kolorowymi skrawkami papieru.Dzieci wykonują pracę metodą kolażu.Dzieci robią bałwanki metodą origami płaskiego z koła.

Katarzyna Król-Mucharska