KONKURS EKOLOGICZNO – PRZYRODNICZY

7.06.2023 w Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się X edycja Powiatowego Konkursu Ekologiczno – Przyrodniczego pt. „Tajemnice przyrody”. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy6-latki „B” – „Smerfy”.

Troje dzieci reprezentujących przedszkole

Hania, Zuzia i Alan zmagali się z zadaniami z zakresu wiedzy przyrodniczej oraz świadomości proekologicznej. Zadania dotyczyły znajomości różnych środowisk przyrodniczych i ich mieszkańców, czynników wpływających na czystość środowiska oraz sposobów segregacji śmieci.

Dzieci rozwiązują zadania przy stoliku

Grupa zaprezentowała ptaka z recyklingu wykonanego wcześniej w przedszkolu.

Kolorowy ptak wykonany z plastikowych butelek

Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili. Każda drużyna otrzymała doniczkę z ozdobnymi roślinami, a dzieci drobne upominki.

Trzmielina w doniczce

Drobne upominki dla dzieci

Opracowała:
Barbara Szewczyk