„KOTKI” W MUZEUM

W dniu 04.11.2019 grupa „ Kotków” wzięła udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Muzeum Regionalne w Radomsku z okazji odzyskania niepodległości.

Na początku dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji, a następnie pod czujnym okiem pracowników muzeum samodzielnie wykonywały biało-czerwone kotyliony.

Zajęcia te pozwoliły dzieciom poznać symbole naszego kraju i poczuć swoją przynależność narodową.

Po zakończeniu warsztatów cała grupa została zaproszona do obejrzenia wystawy Leona Wyczółkowskiego pt. „Był taki Pan – Leon Wyczółkowski”

Wystawa przyjechała do nas z Muzeum w Bydgoszczy. Artysta na swoich dziełach pokazuje portrety, martwą naturę, architekturę, widoki górskie, krajobrazy wiejskie oraz swoją ukochaną tematykę – drzewa. Stosuje różnorodne formy i metody pracy pokazując przy tym swój bogaty warsztat pracy.

Dzieci na pamiątkę spotkania z twórczością malarza dostały malowanki przedstawiające jedno z dzieł artysty- „Kwiaty w wazonie”.

Mirosława Tomczuk

Beata Kowalska