Kreatywne budowanie z klocków

W minionym dniu przedszkolaki z grup starszych uczestniczyły w zajęciach z robotyki zorganizowanych przez Edu Klocki z Radomska. W trakcie tych zajęć dzieci w małych zespołach konstruowały  samochodziki z klocków lego a następnie przy pomocy tabletu sterowały  nimi. Dzięki jasnym instrukcjom wszyscy doskonale poradzili sobie z przydzielonymi zadaniami. Budowa robota z klocków rozwijała  nie tylko sprawność manualną, ale kształtowała umiejętność kreatywnego myślenia. Taka forma zajęć dała dzieciom możliwość integracji i współpracy w grupie a także umiejętność  budowania relacji rówieśniczych. Zajęcia z robotyki dostarczyły starszakom sporej dawki wiedzy i doświadczeń.  Przedszkolaki były zachwycone i nie chciały kończyć zabawy z klockami. Zapewne, będzie trzeba te zajęcia powtórzyć.

Katarzyna Zasada