KREATYWNE STOKROTKI W URZĘDZIE POCZTOWYM

KREATYWNE STOKROTKI W URZĘDZIE POCZTOWYM

Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam.
Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Konfucjusz
 
 18 października  obchodzono Dzień Listonosza. Zawód ten jest coraz mniej znany  dzieciom. Obecna rzeczywistość mocno ograniczyła nasze możliwości w zakresie poznawania środowiska lokalnego, organizowania wycieczek do zakładów usługowych, sklepów czy też instytucji, dlatego postanowiłyśmy  przybliżyć go dzieciom  podczas zabawy. Na początku  przedszkolaki obejrzały krótki film o pracy poczty, który ukazał specyfikę pracy listonosza i pracowników obsługujących urząd pocztowy. Potem wszyscy wspólnie przygotowaliśmy mały urząd pocztowy w naszej sali. Każdy otrzymał zadanie do wykonania. Jedni wycinali znaczki ,a inni kolorowali karty okolicznościowe i  pocztówki. Dziewczynki z dużą dokładnością wycinały monety 1,2 i 5 złotówek. Podczas zabawy dzieci, nie tylko dobrze się bawiły, ale również doskonaliły umiejętności tj. liczenie, pisanie ,wycinanie a nawet czytanie globalne wyrazów.

Krystyna Foksowicz, Anna Soboń