” Logo – Joga ” w przedszkolu

W ramach współpracy przedszkola Z PPP w Radomsku, odbywają się cykliczne zajęcia dla dzieci prowadzone przez logopedów. Zajęcia Jogi połączone są z ćwiczeniami logopedycznymi, co daje dodatkowe korzyści dla rozwoju aparatu mowy dziecka oraz poprawy koordynacji wzrokowo – ruchowej przedszkolaków.

Obecne czasy spowodowały, iż nie tylko dorośli żyją w ciągłym pędzie i stresie, ale również dzieci. Ponad to era smartfonów i laptopów zamknęła je w wirtualnym świecie, czemu nie sprzyja aktualne nauczanie. Dzieci są zdekoncentrowane i przebodźcowane jak nigdy przedtem. Nie potrafią się wyciszyć i „zatrzymać na tu i teraz”. Ratunkiem jest joga, która uspokaja organizm, wycisza go i uczy cierpliwości i koncentracji. Reguluje oddech i pogłębia go. Co więcej jest lekarstwem dla ciała. Każdy ruch jest przemyślany i dokładny, wpływa na korektę postawy, co jest szalenie istotne podczas rozwoju dziecka. Joga nie musi być nudna, gdyż również w formie „jogowej” zabawy dziecko uczy się najlepiej.

Ćwiczenia wzbudziły w dzieciach duże zainteresowanie i radość.