„MALI BADACZE” – EKSPERYMENTY I DOŚWIADCZENIA Z WODĄ W GRUPACH STARSZYCH

„MALI BADACZE” – EKSPERYMENTY I DOŚWIADCZENIA Z WODĄ W GRUPACH STARSZYCH

Najlepszym sposobem zaspokojenia ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Zabawy, w czasie których wykonywane są proste doświadczenia, dostarczają dziecku niezliczonej ilości nowych przeżyć związanych z odkrywaniem właściwości rzeczy i zjawisk.
Aktywność poznawczą dzieci należy stymulować i ukierunkowywać, dlatego dnia 14.01.2021 zorganizowaliśmy w grupach starszych zajęcia podczas których dzieci miały możliwość poeksperymentować z wodą.
Wszystkie wykonane w tym dniu doświadczenia zachęcały dzieci do myślenia, porównywania, opowiadania. Z wykonanych doświadczeń dzieci czerpały wiele radości. Była to dla nich wspaniała zabawa. Wszystkim zajęcia bardzo się podobały, dlatego mamy nadzieję, że już niedługo uda nam się je powtórzyć.

Magdalena Depta