MIKOŁAJ W STARSZAKACH

MIKOŁAJ W STARSZAKACH

7. grudnia nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Już w nocy zawitał do budynku starszaków, czego dowodem był pozostawiony list do dzieci. Przedszkolaki spełniły wszystkie polecenia Mikołaja i niecierpliwie nawoływały niecodziennego gościa. Ile było radości, kiedy przez okna zobaczyły kroczącego Mikołaja z workiem, olbrzymią laską i głośnym dzwonkiem. Na powitanie gościa dzieci z grupy „Muminków” zatańczyły do piosenki „Zima, zima, pada śnieg”, a w imieniu wszystkich starszaków przyrzekały, że są naj, najgrzeczniejszymi dzieciakami w całym mieście. Nasz gość ucieszył się bardzo, kiedy to on dostał prezent od dzieci, szalik, na mroźne, zimowe dni. Najmilszym momentem dla wszystkich przedszkolaków było wręczenie prezentów i wspólne zdjęcia z brodatym gościem. Święty Mikołaj z żalem opuszczał uśmiechnięte dzieci, ale obiecał, że za rok do nas powróci.

Danuta Choróbska
Katarzyna Siemińska
Barbara Szewczyk