MISIE POZNAJĄ PRACĘ SĄDU

MISIE POZNAJĄ PRACĘ SĄDU

W ramach szeroko rozbudowanej współpracy ze środowiskiem 5-6 latki z grupy „ Misiów” wybrały się do Sądu Rejonowego w Radomsku. Wycieczka, choć krótka, bez wątpienia była niezapomnianą wyprawą.  Przedszkolaki nie tylko zwiedziły sale rozpraw, lecz mogły również porozmawiać z panem Przemysławem Janickim i prokuratorem panem Gerardem Staszczykiem , obejrzeć ich stroje, uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania. Dzieci powitała, częstując słodyczami, pani Prezes Sądu SSR Anna Strzelczy . Po sądzie oprowadził maluchy pan dyrektor
Dyrektor Sądu Rejonowego Robert Cieciura, który z ogromną uprzejmością i cierpliwością opowiadał przedszkolakom o tym co robią na sali rozpraw policjanci, gdzie siedzą osoby oskarżone, gdzie siedzi sędzia, gdzie obrońca oskarżonego? Pan sędzia i pan prokurator opowiedzieli nam o swojej pracy, o przebiegu rozpraw, a także roli poszczególnych osób w nich uczestniczących. Największą atrakcją dla    dzieci była możliwość  przymierzenia togi i zasiadania na poszczególnych miejscach w sali rozpraw.

Jesteśmy bardzo wdzięczni pracownikom Sądu Rejonowego w Radomsku i składamy serdeczne podziękowania za profesjonalizm  i zaangażowanie podczas wizyty.

Na pewno wizyta w sądzie na długo pozostanie dzieciom w pamięci.

     

Krystyna Foksowicz i Anna Soboń