„Misiowy Bajarz” –  V moduł Projektu czytelniczego Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

„Misiowy Bajarz” – V moduł Projektu czytelniczego Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

W ramach realizacji V Modułu Projektu czytelniczego Mały Miś… dzieci z grupy Słoneczka, w związku z obchodzonym 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich, wypożyczyły do kącika czytelniczego książki z domowych biblioteczek, a w dniu 26.04.2022r. razem z grupą Motylki obejrzały film edukacyjny pt. „Jak powstaje książka” oraz „Zasady korzystania z książek”. Po zapoznaniu się podczas wcześniejszego tygodnia z epizodami historyjki o misiu imieniem Bruno, przystąpiły do twórczej pracy metodą storyline, wymyślając w kolejne dni dalszą historię bajki i ją ilustrując. Tak utworzyły o przygodach misia książeczkę pt. „W cukrowym lesie”. Przedszkolaki przypomniały też sobie piosenkę „Czytaj z misiem” i bawiły się w „Chichotkowe Wzgórze”.

mgr Zofia Polityło

Opis zdjęcia

Grupa dzieci stoi ze swoimi książeczkami w sali przedszkolnej.

Opis zdjęcia

Przedszkolaki z grupy Słoneczka i Motylki oglądają film edukacyjny pt. Jak powstaje książka.

Opis zdjęcia

Dzieci z nauczycielką bawią się w „Chichotkowe Wzgórze”. Wychowawczyni trzyma w ręku zieloną chustkę.

Opis zdjęcia

Czterolatki z grupy Słoneczka stoją przy stoliku, na którym leżą kartki książeczki przygotowane z nauczycielką.

Opis zdjęcia

Grupa przedszkolaków stoi wokół stolika i patrzy na książeczkę, którą wykonały.