Nagrody dla Przedszkolnych Recytatorów

„Już kwiaty zakwitają

W lasach, ogrodach i na łąkach…”

A. Łada-Grodzicka

W dniu 19.04. 2023r. dziewczynki z Publicznego Przedszkola Nr 9 im. „Jasia i Małgosi”: Iga Kałek – lat 6 z grupy „Kotki” i Laura Sik – lat 5 z grupy „Słoneczka” wzięły udział w XXIII Edycji Ekologicznego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Kwiaty naszych ogrodów, pól i łąk”, który odbył się w Publicznym Przedszkolu Nr 4 „Pod Zielonym Ludkiem” w Radomsku. Celem konkursu było m.in. propagowanie idei ochrony przyrody. Dzieci wystąpiły przed Komisją Konkursu, w skład której wchodzili zaproszeni Goście z Urzędu Miasta i miejskich instytucji. Iga wyrecytowała wiersz pt. „W kwiatów ogrodzie”, a Laura wiersz pt. „Wiosenne kwiaty”. Dziewczynki otrzymały nagrody, które wręczyła Wiceprezydent Małgorzata Kipigroch – Kańska oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Małgorzata Krupska.

Gratulujemy Laureatkom i życzymy dalszych sukcesów!

mgr Zofia Polityło

mgr Katarzyna Zasada

Dziewczynka stoi z nauczycielką na tle dekoracji. W rękach trzyma wazonik i kwiaty w koszyku.

Dwie dziewczynki z wiankami z kwiatów na głowach stoją na tle dekoracji.

Pięciolatka recytuje wiersz do mikrofonu, trzymając biały kwiatek z bibułki.

Pani Wiceprezydent wręcza nagrodę dziewczynce.