NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Treści wychowania patriotycznego realizowane  są już na szczeblu edukacji przedszkolnej. Głównym zadaniem przedszkola jest budzenie u dzieci miłości do małej i wielkiej Ojczyzny poprzez ugruntowanie poczucia tożsamości regionalnej, narodowej, europejskiej.

Dostarczając dzieciom wiedzy o najbliższej okolicy, o tradycjach lokalnych i narodowych, zapoznając ich z obrzędowością, zwyczajami, legendami, baśniami, zabytkami kultury itp.- uświadamiamy naszym małym wychowankom  poczucie przynależności narodowej. Warto mówić o patriotyzmie i o Ojczyźnie, używać tych pojęć, by dziecko się z nimi oswajało. Ważne jest, by poznawać historię Polski, potrafić o niej opowiadać, śpiewać hymn,  umieć wskazać symbole narodowe i godło.

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przeddzień tej rocznicy odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci z grupy ,,Żabek” razem z kolegami i koleżankami z grupy ,,Jagódek” przygotowywały się od kilku tygodni  do tego ważnego wydarzenia. Podczas występu recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły wprowadzając tym samym zgromadzonych w atmosferę tamtych lat.  Wszystkie przedszkolaki  wyglądały w tym dniu odświętnie i dostojnie.

Uroczystości organizowane w przedszkolu są przeważnie odbiciem tych samych świąt, które się obchodzi w całym kraju. Przedszkolne święta stanowią okazję do kształtowania uczuć, wrażliwości estetycznej, postaw społecznych i patriotycznych. . Dzień ten był bardzo radosny i mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci naszych ,,Małych Polaków”.

Opracowały

M.Kapica, B.Knop

Na zdjęciu grupa dzieci tańczy poloneza w parach .

Na zdjęciu grupa dzieci taczy w galowych strojach poloneza.

Na zdjęciu stoją dzieci z grupy Żabek i recytują wiersz.

Na zdjęciu występuje dwoje dzieci i recytuje wiersz.