„O MONIUSZCE MUZYKĄ I TAŃCEM” – SPOTKANIE INTEGRACYJNE BIEDRONEK

„O MONIUSZCE MUZYKĄ I TAŃCEM” – SPOTKANIE INTEGRACYJNE BIEDRONEK

Dnia 6. października 2019 r. grupa Biedronki w ramach spotkania integracyjnego uczestniczyła w koncercie O Moniuszce muzyką i tańcem. Dzieci wraz z wychowawcą i rodzicami mogły posłuchać utworów słynnego narodowego kompozytora, co bez wątpienia wpłynęło nie tylko na umuzykalnienie młodych członków widowni, lecz także na poszerzenie świadomości kulturowej i kształtowanie postawy patriotycznej (jedno z ważnych zadań tegorocznej koncepcji pracy przedszkola). Na scenie pojawili się uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku oraz gwiazdy międzynarodowej sceny wokalnej – Karolina Sambor-Kobiałka (sopran), Michał Szczepan (tenor) i Michał Ostalski (fortepian). Podczas koncertu usłyszeć można było zarówno klasyczne, jak i nowoczesne aranżacje pięknych, folklorystycznych i humorystycznych pieśni Stanisława Moniuszki. Na scenie pojawiła się także grupa taneczna przygotowana przez częstochowską instruktorkę i tancerkę – Agnieszkę Paluch, prezentująca dwa razy nasz taniec narodowy – poloneza. Tancerze wystąpili w barwnych strojach, odpowiadających ówczesnej epoce. Przez prowadzącą koncert Katarzynę Kabzińską przedstawiona została także sylwetka kompozytora. W finałowej części koncertu do wspólnego śpiewania poprowadzonego przez artystów – śpiewaków, włączyła się cała widownia. Rodzinne śpiewanie bez wątpienia pozostanie na długo w pamięci Biedronek. Koncert zorganizowany był przez Miejski Dom Kultury w Radomsku przy współpracy z Łódzkim Domem Kultury. Wydarzenie wpisało się w obchody 200 rocznicy urodzin kompozytora, a tym samym Roku Moniuszkowskiego.

 

Barbara Kabzińska