Ogólnopolski Projekt „Gramy Zmysłami” w gr. Pszczółek

Styczeń był kolejnym miesiącem w którym wykonaliśmy zadanie w ramach projektu edukacyjnego „Gramy Zmysłami”.

W piątek 13 stycznia dowiedzieliśmy się czym jest zmysł wzroku i do czego nam służy. Następnie z wody, oleju, barwnika spożywczego, cukierków SKitless oraz bibuły wykonaliśmy kilka eksperymentów. W trakcie wykonywania pracy mieliśmy okazję po raz kolejny poćwiczyć czynności manualne.  Przedszkolaki świetnie sie bawiły oraz z zaciekawieniem obserwowały zachodzące zjawiska.

Chłopiec stoi przed obrazkiem.kolorowych chmurek wykonanych z papieru i bibuły. Psika wodą na paski bibuły i obserwuję co się dzieje.

Na zdjęciu przedstawiono tęcze powstałą z bibuły i wody Przedszkolaki siedzą przy stoliku i przygotowują się do eksperymentu Przedszkolaki obserwuja eksperyment z cukierków SKitless oraz wody. Patrzą jak powstaje tęcza na talerzu Przedszkolaki obserwuja eksperyment " buzujące krople deszczu"