„PAJACYKI” NA WYCIECZCE

W ostatnim tygodniu „Pajacyki” poznawały pracę ludzi w różnych zawodach.
W dniu 20.05.2015 roku udały się na wycieczkę do pobliskiego zakładu fryzjerskiego, kosmetycznego i szewskiego, aby tam przyjrzeć się z bliska pracy fryzjerki, kosmetyczki i szewca. Pani w salonie przyjęła dzieci bardzo serdecznie i chętnie opowiedziała o swojej pracy. Pokazała urządzenia i przybory służące do pielęgnacji i stylizacji włosów.

Jpeg     Jpeg      Jpeg

W zakładzie szewskim dzieci przyglądały się pracy przy maszynie do szycia skóry, kopytom do butów oraz różnego rodzaju flekom i klejom. Pan szewc pokazał dzieciom jak można uratować popsute buty i jak szyje się buty do jazdy konnej.

Jpeg         Jpeg

Wycieczka do zakładów pracy była wspaniałą przygodą, dzięki której przedszkolaki poszerzyły swoje wiadomości na temat pracy ludzi z najbliższego otoczenia i która zainspirowała je do zabaw w przedszkolu.

Opracowanie:
Mirosława Tomczuk