Pierwszy Dzień Jesieni w grupach starszych

Dzisiaj w przedszkolu pożegnaliśmy cieplutkie lato, ale nie było nam smutno, bo przecież przyszła do nas piękna, kolorowa jesień.
Królowały brązowe, żółte, czerwone i pomarańczowe barwy. Rozmawialiśmy o darach, które jesień nam przynosi. Dzieci brały udział w zabawach przygotowanych przez Panią Jesień. Pierwszym wyzwaniem było poszukiwanie jesiennych skarbów, które poukrywane były na terenie eko-pracowni. Wszystkie grupy zmierzyły się w konkurencjach sportowych: „Podaj dynię”, „Slalom z dynią”. Podczas uroczystości powstały również prace plastyczne przedstawiające jesienne krajobrazy.
Dzieci z grupy Jeżyki stoją przy drewnianej altanie. Nad nimi napis "Pierwszy dzień jesieni"
Dzieci malują farbami na sztaludze.
Dzieci stoją w kole, wychowawca trzyma w górze dynię.
Dziewczynka biegnie trzymając w ręku dynię. W tle dzieci z nauczycielem.
Dzieci tańczą w kółeczku.