POZNAJEMY SPORTY ZIMOWE

Podczas kolejnych zajęć w ramach projektu „Sigumowe wyzwanie muzyczno sensoryczne” dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat sportów zimowych. Na początek Pszczółki obejrzały inscenizację przygotowaną przez nauczycielkę  do utworu B. Szelągowskiej „Zimowe zabawy”. Na podstawie opowiadania nauczycielka wspólnie z dziećmi ustaliła, jak należy się zachowywać w czasie jazdy na sankach czy na łyżwach, tak aby była ona bezpieczne. Tego dnia nie zabrakło także wielu ciekawych zabawach ruchowo- naśladowczych przy dźwiękach znanych dzieciom melodii np. „Saneczkowe zaprzęgi” czy „Na lodowisku”. Punktem kulminacyjnym naszych zajęć była oczywiście zabawa z wykorzystaniem Sigumy do utworu „Tupu tup po śniegu”. Z niecierpliwością czekamy na realizację kolejnych zadań w ramach projektu !!

M. Depta

Przedszkolaki siedzą na krzesełkach i oglądają teatrzyk przygotowany przez nauczycielkę. Nauczycielka manipuluje sylwetami.

Dzieci wraz z nauczycielką uczestniczą w zabawie z wykorzystaniem gumy sensorycznej.

Dzieci siedzą przy stoliczkach i kolorują kredkami obrazek.