PRÓBNA AKCJA EWAKUACYJNA

Dnia 12 października 2022 roku w naszym przedszkolu miała miejsce próbna akcja przeciwpożarowa.
Celem akcji było sprawdzenie stopnia nabycia  przez dzieci i pracowników umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia pożarem, przypomnienie zasad bezpiecznej ewakuacji oraz zapoznanie z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.
Ewakuacja wszystkich przebiegła sprawnie, bez zakłóceń i objawów paniki. Na kilka minut  sale przedszkolne oraz pomieszczenia administracyjno – gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci pod czujnym okiem wychowawców w bezpieczny sposób opuściły budynek przedszkola, gdy tylko rozległ się alarm. Po krótkiej pogadance na temat zachowania się w czasie pożaru i przypomnieniu numerów alarmowych wszyscy wrócili do swoich sal.

Dzieci ustawione w dwuszeregu czekają na dalsze polecenia

Dzieci z grup starszych słuchają instrukcji pani Beaty

Najmłodsze dzieci czekają na powrót do swoich sal.

Dzieci z grup młodszych słuchają poleceń swojej pani

Opracowanie:
Barbara Szewczyk