PRZEDSZKOLAKI W KRAINIE BAJEK

W ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa w dniach 24-27.11.2021 dzieci z grup starszych uczestniczyły w quizie „ Jaka to bajka, jaka to baśń”. Dzięki niemu, dzieci miały możliwość sprawdzenia swojej bajkowej wiedzy.

Rozwiązując poszczególne zagadki przedszkolaki rozwijały zdolności logicznego myślenia i spostrzegawczość, ćwiczyły refleks i sprawność manualną. Zadania quizu zawierały treści o różnym stopniu trudności, począwszy od tradycyjnych kolorowanek, zagadek słownych, puzzli na zagadkach multimedialnych kończąc. To właśnie te ostatnie cieszyły się największą popularnością i zaangażowaniem dzieci.

Na zdjęciu widać cztery stoliki przy których siedzą dzieci, które kolorują kolorowankę.

Zdjęcie przedstawia grupę stojących dzieci trzymających w rękach wykonane przez siebie kolorowanki z bajkowymi bohaterami.

Na zdjęciu widać cztery dziewczynki rozwiązujące zagadki.

Stosując różnorodnie metody nauczycielki osiągnęły założone cele, a dzieci doskonale się bawiły rozpoznając bohaterów znanych przez siebie bajek.

M. Tomczuk
B. Knop