REALIZACJA KOLEJNEGO MODUŁU PROJEKTU „SIGUMOWE WYZWANIE MUZYCZNO-SENSORYCZNE” PN. ZIMA

Na początek dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania nauczycielki o misiu, który w mroźny, zimowy dzień wyszedł na dwór, zapominając o dostosowaniu swojego ubrania do pogody. Misiu bardzo się rozchorował, a dzieci udzieliły mu wielu cennych porad m.in. co należy robić, kiedy jest się chorym. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach udzielając odpowiedzi na liczne pytania nauczycielki. Następnie pomogły misiowi odpowiednio się ubrać, przyporządkowując różne części garderoby do odpowiednich części ciała. Dzieciom bardzo spodobała się zabawa z wykorzystaniem SiGumy do piosenki „Hu hu ha, nasza zima zła”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia w ramach projektu.

Magdalena Depta

Nauczycielka opowiada dzieciom bajkę i wykorzystuje do tego pacynkę. Dzieci siedzą na dywanie w kole. Przyglądają się uważnie.

Przed dziećmi znajduje się duży obrazek misia. Dzieci ubierają misia. Chłopczyk wraz z nauczycielką zakłada misiowi buty.

Dzieci prezentują swoją pracę. Miś jest ubrany w kurtkę, spodnie, buty, czapkę, szalik i rękawiczki.

Dzieci siedzą na dywanie. Każde dziecko ma przed sobą jeden kawałek puzzla, a zadaniem przedszkolaków jest odnalezienie jego drugiej połówki.