ROBIMY KOKTAJL TRUSKAWKOWY – ZAJĘCIA KULINARNE W GRUPIE PSZCZÓŁKI

W ramach realizowanego w naszej grupie programu kulinarnego pn. „Kulinarne przysmaki przedszkolaka” w maju odbyły się kolejne zajęcia, w czasie których Pszczółki przygotowały koktajl truskawkowy.

Celem zajęć było zachęcenie dzieci do jedzenia owoców i zapoznanie z możliwością spożywania ich w innej postaci. Rozpoczął się sezon truskawkowy, dlatego właśnie te smaczne i zdrowe owoce dzieci wykorzystały do wykonania zdrowego napoju. Przed przystąpieniem do pracy zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu- blenderem oraz jego działaniem. Utrwaliły zasady bezpieczeństwa oraz dokładnie umyły ręce. Najprzyjemniejszą częścią zajęć była oczywiście degustacja. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

M. Depta

Dzieci z grupy Pszczółki siedzą przy wspólnym stole, na którym znajdują się składniki oraz urządzenie niezbędne do przygotowania koktajlu.

Dzieci siedzą przy stole i piją koktajl truskawkowy.