SŁONECZKA SEGREGUJĄ ŚMIECI

We współczesnym świecie składowiska śmieci i szukanie obszarów na nowe ich miejsca stają się coraz większym problemem, dlatego tak ważna jest ich segregacja, która umożliwia odzyskiwanie i ponowne wykorzystanie odpadów. Przysłowie mówi „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”, więc od najmłodszych lat zachęcamy i uczymy dzieci jak należy segregować śmieci. To wyzwanie dla nauczycieli i rodziców, jeśli chcemy wychować dzieci dla dobrej przyszłości społeczeństwa.
W dniu 26.02.2021r. przedszkolaki z grupy 3B mogły poćwiczyć selektywną zbiórkę odpadów wykorzystując do tego profesjonalne pomoce dydaktyczne z Projektu ekologicznego w formie planszy przedstawiającej fabryki przerabiające różne odpady oraz ciężarówkę z kolorowymi pojemnikami i kartami z obrazkami śmieci. Trzylatki wcześniej uczestniczyły w warsztatach na temat segregacji śmieci przeprowadzonych przez Przedstawicieli PGK w Radomsku, więc świetnie poradziły sobie sprawdzając to praktycznie. Zabawa bardzo się dzieciom podobała, chętnie w niej uczestniczyły i chciały się w niej prześcignąć. Pozostaje mieć nadzieję, że zdobyte doświadczenia będą stosować w życiu.
W tym dniu dzieci dokończyły też wykonanie plakatu grupowego na wystawę w holu przedszkola „Jak dzieci widzą segregację śmieci?”

mgr Zofia Polityło