SPOTKANIE DZIECI GRUP MŁODSZYCH Z OGRODNIKIEM

SPOTKANIE DZIECI GRUP MŁODSZYCH Z OGRODNIKIEM

 

 

 

W dniu 12 marca 2015 roku dzieci z grup młodszych odwiedził pan Józef Kucharzewski ogrodnik i pszczelarz z zamiłowania. W przystępny sposób opowiedział dzieciom, w jaki sposób należy dbać zimą i wiosną o drzewa i krzewy oraz o pracach wiosennych na działce, pokazał również narzędzia ogrodnicze. Pan Józef jest z zamiłowania pszczelarzem i dlatego z ogromną przyjemnością odpowiedział maluchom na pytanie „skąd?”.

          DSC03654         DSC03655

          DSC03668         DSC03687

          DSC03707         DSC03716

Przedszkolaki mogły przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy, dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę i dłuto.

           DSC03722        DSC03764

Spotkanie zakończyło się degustacją miodu, który dzieci z wielką przyjemnością smakowały i niczym pszczółki nie mogły się od niego oderwać.
Opracowanie:
Anna Sowińska