SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań oraz zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu na każdym etapie edukacji dzieci. W celu podniesienia wiedzy oraz umiejętności dzieci w zakresie bezpieczeństwa pożarowego w naszym przedszkolu realizowaliśmy szereg zajęć i pogadanek n. t. rozpoznawania niebezpiecznych sytuacji oraz zachowania się w razie pożaru.

DSC06511       DSC06513

DSC06515       DSC06520

Podsumowaniem tych działań było uroczyste obchodzenie „Dnia Strażaka”, w którym to strażacy zajechali swym wozem strażackim przed nasze przedszkole w dniu 09. 06. 2016 r. Spotkanie ze strażakami poprzedziła impreza ogólnoprzedszkolna w budynkach A i B przybliżająca dzieciom pracę strażaka w literaturze, quizie, oraz zabawach ruchowo-sprawnościowych. Dzieci poprzez zabawy miały też możliwość utrwalenia Europejskiego Numeru Alarmowego oraz numerów alarmowych instytucji niosących pomoc. Poznały też konsekwencje niebezpiecznych zabaw i fałszywych alarmów a także ogólne cechy strażaka.

 DSC06525        DSC06533

DSC06551         DSC06554

Największą frajdą dla przedszkolaków było jednak oglądanie wozu strażackiego z zewnątrz oraz wewnątrz a także oglądanie sprzętu ratowniczego. Dzieci miały też możliwość przymierzenia hełmu i munduru strażackiego. Panowie strażacy bardzo chętnie odpowiadali na wszystkie pytania dzieci a także przekazali wiele cennych informacji n. t. przestrzegania zasad bezpieczeństwa, za co im serdecznie dziękujemy. Spotkanie zorganizowane zostało przez nauczycieli – Barbarę Knop / dzieci młodsze / i Barbarę Kabzińską / dzieci starsze /.

Barbara Kabzińska

Barbara Knop