Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w grupach młodszych

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu wypada 02 kwietnia. Z tej okazji w środę 03.04. 2024 grupy młodsze wzięły udział w zajęciach dydaktycznych celem których było upowszechnienie i pogłębienie wiedzy na temat autyzmu oraz kształtowanie postaw szacunku i akceptacji osób ze spektrum autyzmu.

Na początku dzieci obejrzały film edukacyjny „Amazing things happen” który przybliżył im problemy z którymi spotykają się osoby z autyzmem. Następnie dzieci wzięły udział w zabawach sensorycznych pt. „Zaburzone zmysły” . Dzieci między innymi miały okazję pospacerować po ścieżce sensorycznej, spróbować odgadnąć jakie rzeczy kryją się w worku używając tylko zmysłu dotyku, próbować pokolorować obrazek w kuchennych rękawicach.

Dzieci oglądają film edukacyjny.Dzieci kolorują obrazek używając rękawicy kuchennej.Dziecko próbuje odgadnąć za pomocą zmysłu dotyku co za przedmiot trzyma w rękach.Dziecko próbuje odgadnąć co to za przedmiot przy pomocy zmysłu dotyku.Dziecko spaceruje po ścieżce sensorycznej.Dziecko spaceruje po ścieżce sensorycznej.Dzieci próbują odnaleźć wśród klocków ukryte ziarna fasoli.Praca plastyczna wykonana przez dzieci z okazji światowego dnia świadomości autyzmu.
Zajęcia przygotowały i poprowadziły Karolina Lichota i Katarzyna Król-Mucharska