„UCZYNKI MIŁOSIERDZIA”

W dniu 04.06.2017r. w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Radomsku rozstrzygnięty został I Otwarty Konkurs Plastyczny Miłosierdzie Boże na kartach Pisma Świętego. Celem konkursu było m.in. kształtowanie postaw moralnych popartych przykładem biblijnych bohaterów, budowanie świadomości religijnej, rozwijanie wyobraźni i kreatywności twórczej wśród dzieci i młodzieży oraz promocja lektury Pisma Świętego w rodzinie. Prace z naszego przedszkola wytypowane do udziału w konkursie, przygotowane zostały przez dzieci w domu pod kierunkiem rodziców.
Jury w składzie Bożena Jovičić – artysta malarz, Katarzyna Kabzińska – artysta malarz oraz ks. Jacek Wierzba, jednogłośnie stwierdziło, że z postawionym problemem najlepiej poradzili sobie najmłodsi uczestnicy konkursu. Prace najmłodszych uczestników nie odbiegały jakościowo, a czasem nawet przewyższały poziom prac z pozostałych kategorii wiekowych. Z naszej placówki otrzymały nagrody następujące osoby: Natalia Przybylska – I miejsce, Wiktor Popiołek – II miejsce, Bartosz Majak – wyróżnienie. Ponadto nagrody za udział otrzymały dzieci – Julia Sękowska, Aleksandra Kowalczyk, Ksawery Oziębała oraz Kacper Pawełoszek. Wszystkie prace obejrzeć można było na wystawie pokonkursowej. Konkurs włączony był w organizację Radomszczańskich Dni Rodziny.

Barbara Kabzińska