Uroczysty Festyn Rodzinny

Plakat - Festyn Rodzinny
Dnia 16.06.2023 w naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny.
Festyn oficjalnie rozpoczęła Pani Dyrektor uroczyście witając wszystkich przybyłych gości oraz serdecznie zapraszając do wspólnej zabawy. Tuż po oficjalnym rozpoczęciu scenę przejęły nasze najmłodsze przedszkolaki z grupy „Jagódek” i „Niedźwiadków”, które podczas pasowania stały  się pełnoprawnymi przedszkolakami – gratulujemy.
Następnie były piękne pokazy taneczne dzieci, które zorganizowała i przygotowała Pani Magdalena Salińska-Serafin oraz bajka „Śpiąca Królewna” w wykonaniu dzieci uczęszczających na kółko teatralne. Nie zabrakło, także atrakcyjnych zabaw z animatorami. 
Festyn Rodzinny - na scenie tańczą układ taneczny dzieci
Festyn Rodzinny - na scenie tańczą dziewczynki
Festyn Rodzinny - dwie tancerki
Festyn Rodzinny - na scenie dzieci przedstawiają "Śpiącą Królewnę"
Festyn Rodzinny - zabawy z animatorkami
Festyn Rodzinny - zabawy z animatorkami, puszczanie baniek mydlanych
Nasz festyn miał również na celu zapoznanie z tradycjami, potrawami, strojami, barwami i językiem kultury ukraińskiej. Rodziny z Ukrainy stworzyły stoisko promujące ich kulturę, a dzieci ubrane w ludowe stroje zaśpiewały ich pieśń – dziękujemy. 
Festyn Rodzinny - stoisko Kultura ukraińska

Festyn Rodzinny - na scenie śpiewają dzieci z Ukrainy w strojach ludowych

Ponadto, na przybyłych gości czekało  mnóstwo innych atrakcji m.in.: malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, balonowe zwierzaki, tęczowe warkoczyki, kiermasz książek czy też popcorn i wata cukrowa.
Festyn Rodzinny - stoisko z brokatowymi tatuażami
Festyn Rodzinny - stoisko z kolorowymi warkoczykami
Festyn Rodzinny - stoisko z popcornem
Festyn Rodzinny - stoisko z watą cukrową
Festyn Rodzinny - stoisko z książkami
Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska gastronomiczne:
– kawiarenka, w której znalazły się ciasta przygotowane przez Rodziców, kolorowe deserki, owoce, napoje zimne i ciepłe.   
– z potrawami naszych Pań Kucharek: kiełbaski, młoda kapusta, strogonow, chleb ze smalcem.
– z potrawami ukraińskimi  
Festyn Rodzinny - stoisko z ciastami i napojami
Festyn Rodzinny - stoisko z kiełbaską i kapustką
Festyn Rodzinny - stoisko z ukraińskimi potrawami
Tego dnia chciałoby się powiedzieć „chwilo trwaj”, ale niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy. Tegoroczny festyn rodzinny na długo pozostanie w naszej pamięci, był on wyjątkową okazją do integracji całej społeczności naszego przedszkola oraz do wspólnego spędzenia wspaniałego czasu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom oraz pozostałym gościom za liczne przybycie, zaangażowanie, pomoc w organizacji oraz wspólną zabawę.
Festyn Rodzinny - zgromadzeni goście